Від сексу до праски: найбільш незвичайні музеї України (ФОТО)

Від сексу до праски: найбільш незвичайні музеї України (ФОТО)

21.01.2016 перегляди: 10534

Музей весілля

Хочете перенестися на століття назад і взяти участь в українському весіллі? Тоді вам на Полтавщину в село Великі Будища, де є єдиний в Україні народний музей весілля. На відміну від звичайного музею зі скляними вітринами, всі експонати тут можна чіпати руками. А в печі печуть найсправжнісінькі пироги. І весілля проводяться тут справжні: зі стравами української кухні, самогоном і старовинними обрядами, які проводить народний ансамбль «Берегиня». Все дійство триває півтори години. Туристи можуть бути на весіллі в ролі гостей.

Найцінніший експонат музею – весільна сукня 1926 року, у якій виходила заміж мешканка села. Є і скриня з приданим, де зберігається дюжина сорочок і 40 рушників.

Час роботи: за домовленістю, організовуються екскурсійні тури.

Як дістатися: з Полтави до Великих Будищ ходять автобуси. Своїм транспортом їхати в бік Диканьки і звідти до Великих Будищ.

Вартість: за домовленістю.


Музей сексу

Зіграли весілля – що ж, тепер настав час перейти до сексу. У Харкові є музей сексу і сексуальних культур світу. Дарма хихикаєте: науково-просвітницький музей, між іншим, єдиний у Східній Європі! Тут запропонують екскурсії для різних вікових груп, спеціальний зал – для статевого виховання підлітків. Екскурсії проводять наукові співробітники. Інші експонати – це 18+, і дітям їх не показують. Мабуть, це найнезвичайніший музей у Харкові.

У музеї в 12 тематичних залах представлені сексуальні культури світу (від Японії до Європи). Є зал, де можна дізнатися про «інтимні» відносини тварин.

Час роботи: у всі дні, крім понеділка, з 11:00 до 19:00.

Як дістатися: музей розташований на вул. Маяковського, 5 (вхід в арку). Їхати маршруткою або автобусом до зупинки «Вулиця Сумська».

Вартість: квиток з екскурсією для дорослого 40 грн, студентам – 25 грн.

Музей сновидінь

Розгадати значення ваших снів допоможуть у музеї сновидінь. При цьому навіть не обов'язково туди приходити: можна просто відкрити скриню сновидінь на його сайті, пройшовши реєстрацію. Потім розповісти в короткому есе свій сон і «підглядати» чужі сни (анонімні, звичайно). Повідавши сон, ви зможете дізнатися його значення від сновидців – співробітників музею.

Музей сновидінь – це творчий проект і дуже незвичайний музей Києва. Якщо ви не боїтеся оголити свої приховані страхи і переживання – вам сюди. Працює кабінет психоаналізу.

Крім того, тут проводять майстер-класи з мистецтва, лекції. Можна поспілкуватися з цікавими людьми.

Час роботи: залежно від проведення заходів, дізнатися про них можна на сайті музею.

Як дістатися: м. Київ, метро до станції «Дружба народів», звідти пішки до вул. Чигоріна, 55.

Вартість: ціна квитка на захід. 

Музей ідей

Ще один творчий проект – це Музей ідей у Львові. Він розташований в будівлі монастиря 17 століття і являє собою арт-простір, де є місце для будь-яких ідей у мистецтві. Проводяться виставки живопису, концерти імпровізованої музики. Тут же знаходиться магазин авторського скла і ресторан.

Час роботи: у будні з 10:00 до 19:00, у вихідні – з 12:00 до 19:00.

Як дістатися: музей знаходиться на вул. Валовій, 18, можна пройти пішки від центру Львова – площі Ринок.

Вартість: вхід вільний.


Музей «Експериментаріум»

Хочете побути дослідником? Тоді вам – сюди! У київському музеї популярної науки і техніки «Експериментаріум» експонати не тільки можна, але й потрібно чіпати руками. Ви зможете, подібно богові, «метати» блискавки – створювати їх, запустити хмаринку або відправити в політ магніт. Можете загубитися в дзеркальному або лазерному лабіринті і дізнатися про таємниці води. Це найкраще місце для вивчення законів фізики, так що школярам буде особливо цікаво!

Час роботи: вівторок – п'ятниця з 9:30 до 19:00, вихідні дні та свята – з 10:00 до 20:00, по понеділках музей закритий.

Як дістатися: до станції метро «Контрактова площа», потім по підземному переходу до вул. Верхній Вал, 2А.

Вартість: дорослим – 145 грн у вихідні дні, 120 грн в будні; дітям до 3 років – безкоштовно, з 3 до 16 років – 125 у вихідні дні і 105 в будні. Діють сімейні знижки.

Музей космонавтики та уфології

Харківський планетарій став музеєм космонавтики і уфології. Космонавтикою, мабуть, нікого особливо не здивуєш, хоча напевно цікаво буде поглянути на космічні пейзажі. А інформація про прибульців завжди приваблює, навіть якщо викликає сумніви.

У харківському музеї можна дізнатися про аномальні зони планети, побачити художню галерею «прибульців» – фігури інопланетян, фото НЛО і макети літаючих тарілок, зроблені за свідченнями очевидців. А НЛО над Харковом в 2008 році бачили тисячі жителів! Так говорить сайт музею.

Час роботи: музей відкритий у вихідні дні з 10:00 до 17:00, екскурсії о 12:00, 13:00, 16:00, 18:00, в будні дні на замовлення груп.

Як дістатися: їхати до станції метро «Історичний музей», звідти пішки до пер. Кравцова, 15, поряд з книжковим ринком.

Вартість: вхід до музею – 10 грн, ціни на тематичні екскурсії встановлюються окремо.

Музей звуку

У цьому одеському музеї звуку ви можете почути голоси і музику з далекого минулого. Зібрана унікальна колекція звукової апаратури: від музичної скриньки до просунутого плеєра, причому все це – у робочому стані. Послухаєте вінілові платівки, побачите, як працюють грамофон і патефон, касетні і бобінний магнітофони з магнітною стрічкою, радянські радіоли. Подивитеся на мікрофон Утьосова і мікрофони партійних вождів СРСР.

Час роботи: з вівторка по суботу з 13:00 до 18:00, неділя та понеділок – вихідні.

Як дістатися: музей знаходиться на вул. Дворянській, 25, їхати маршрутками № 175, 185, 127, 242 від залізничного вокзалу до зупинки «Вулиця Шевченка».

Вартість: безкоштовно.

Музей дзвонів

У Луцькому замку князя Любарта, башти Владича, розташувався єдиний в Україні музей дзвонів. Тут зібрано понад 90 дзвонів 17–19 століть, які звозили із закритих церков. Найстарішому дзвону перевалило за 350 років. Є і дзвони, що вживалися в побутових сферах: пожежники, залізничні, поштові, річкової пристані. А також царські бубонці, дзвін яких на трійці коней був чутний за квартал.

Час роботи: з 10:00 до 19:00 щодня, у зимовий час до 17:00.

Як дістатися: від залізничного вокзалу до вул. Кафедральна, 1А, де розташований замок Любарта, ходять маршрутки № 4, 4А, 8.

Вартість: входить до ціни квитка в замок – 10 грн.

Музей сірників

Цей музей створив у Харкові ентузіаст-колекціонер Володимир Лінивий. Тут представлено більше тисячі сірникових коробок, в основному 20 століття. За ними можна вивчати історію. На них і фото акторів, і мода радянських часів, і пам'ятки. А також більше 6000 сірникових етикеток – раніше картинки не друкували на коробках, а наклеювали. Є сірники з інших країн, сувенірні екземпляри.

Час роботи: з 9:00 до 18:00, крім суботи та неділі.

Як дістатися: від ж/д вокзалу на трамваї № 20 до зупинки «Проїзд Рогатинський» або маршрутками № 221э, 278э. Музей знаходиться на вул. Кутовий, 3.

Вартість: коробка сірників (якщо у вас нічого цікавого немає – безкоштовно).

Музей води

У цьому музеї можна розширити свої знання про воду і поекспериментувати з нею: наприклад, надути величезну мильну бульбашку, і навіть опинитися всередині неї. Або лопатою прокласти русло річки. А ще поспостерігати справжню зливу з грозою в мініатюрі, фонтани і життя в акваріумах.

Водно-просвітницький центр – симпатична будівля в Хрещатому парку, це одна із старих водонапірних башт. Так що ви дізнаєтеся історію київського водопроводу.

Час роботи: по середах, четвергах, п'ятницях з 10:00 до 16:00, субота, неділя – з 10:00 до 17:00. З травня по вересень час роботи на годину довше.

Як дістатися: до станції метро «Майдан Незалежності», звідти пішки в бік Європейської площі та Хрещатого парку. Музей знаходиться на вул. Грушевсого 1В.

Вартість: 40 грн квиток для дорослого, 30 грн дитячий, діти до 6 років безкоштовно.

Музей каналізації

Якщо є музей води, чому б не бути музею каналізації? І такий музей теж відкрив у столиці «Київводоканал». Тут пропонують ознайомитися із системами водовідведення: від Римської імперії до нашого часу. Адже з розвитку каналізації можна судити про розвиток цивілізації в цілому. Окрема експозиція присвячена водовідведенню у столиці. Ви побачите труби, різні люки, інструменти, якими користувалися сантехніки, зразки сучасного обладнання.

Час роботи: за попереднім записом.

Як дістатися: музей знаходиться за адресою вул. Харківське шосе, 50А. На метро до станції «Дарниця», потім маршруткою № 45 до зупинки «Інститут хімії».

Вартість: безкоштовно.

Музей історії туалету

Мабуть, це один з найбільш сміливих музеїв. І, до речі, єдиний у своєму роді в Східній Європі. Ви побачите і дізнаєтеся те, про що зазвичай соромляться говорити вголос: як справляли нужду в різні часи та епохи. Наприклад, стародавні римляни були неймовірними чепурунами, чого не скажеш про середньовічний Париж, де вміст нічних горщиків виливали прямо з вікон. По суті, музей туалету – це історія гігієни. Серед експонатів – макети давніх туалетів, нічні вази і колекція сувенірів на туалетний тему.

Час роботи: щодня з 10:00 до 18:00.

Як дістатися: музей розташований на вул. Рибальській, 22 в старій вежі 19 століття. На метро до станції «Кловська».

Вартість: дорослим 25 грн; дітям, студентам, пенсіонерам – 10 грн.


Музей праски

Музею праски ще не виповнилося і двох років. Тут зібрано понад 300 експонатів – праски на вугіллі і ті, які потрібно було нагрівати на плиті, і більш сучасні електричні побратими. А ще раніше користувалися дерев'яним пристосуванням з ручкою – рубелем. Багато експонатів музею купувалися на барахолках. Є праски, які важать до 10 кг – такий прилад вимагав чималих зусиль у поводженні з ним. А є й мініатюрні прасочки – були навіть 10-грамові. Вони призначалися для комірців і рюшів. Найменша праска в колекції важить 100 г і поміщається на долоні.

Час роботи: щодня з 9:00 15:00.

Як дістатися: музей праски знаходиться в Запоріжжі при кінному театрі козаків на острові Хортиця, вул. Заповідна, 23. Їхати від залізничного вокзалу-1 автобусами № 55, 56, від залізничного вокзалу-2 автобусом № 92.

Вартість: квиток 10 грн.

Музей контрабанди

Портова Одеса здавна мала славу торгового міста, а в цьому випадку завжди виникає спокуса провезти товар і не заплатити мито. Одеські контрабандисти завжди були винахідливі і виверткі. Про те, на які виверти вони йшли, ви можете дізнатися, відвідавши музей контрабанди. Сигарети провозили в схованках автомобілів: пустотах у дверях або другому бензобаку. Коштовності ховали в підборах жіночого взуття, порожнистих тростинах, і навіть авторучках. Ви побачите безліч інших хитрих схованок з арсеналу контрабандистів різних часів. Експонати в музеї справжні.

Час роботи: з 11:00 до 20:00 щодня.

Як дістатися: музей знаходиться в центрі міста, на вул. Катерининській, 6. Від залізничного вокзалу їхати маршрутками № 217–220 до зупинки «Дерибасівська».

Вартість: квиток 40 грн.

Музей непотрібних речей

Навіть у смітті можна знайти романтику. У Києві є музей вторсировини, або музей непотрібних речей. Що тільки не викидають люди! Часом непотрібні речі виявляються цінними з точки зору історії. Родзинка колекції – порцеляновий сервіз в ідеальному стані, на кожному з предметів виведено золотими літерами «Котику від В. О.». Мабуть, кавалер колись дарував його дамі серця... Є в музеї різне начиння минулого і позаминулого століть – ступи, рогачі. І ціла колекція бюстів Леніна.

Час роботи: з 9:00 до 18:00, крім суботи та неділі.

Як дістатися: найближча станція метро «Лівобережна», музей знаходиться на вул. Сагайдака, 112.

Вартість: безкоштовно.

Музей сміття

У Вінниці колекція навіть багатша за київську. З вторсировини вивуджують не тільки раритети та антикваріат, але і небезпечне сміття. Серед того, що викидають люди, знаходили навіть зброю! Музей знаходиться на території підприємства з переробки відходів, і експонати потрапляють сюди зі сміттєвих баків. Створив його комірник підприємства – В'ячеслав Воєводін, він збирав експонати 15 років. Найцінніший – німецька бритва 1695 року.

Час роботи: з 10:00 до 17:00, крім суботи та неділі.

Як дістатися: музей розташований на вул. Ватутіна, 19. Це район автовокзалу. Від залізничного вокзалу їхати до зупинки «Автовокзал» тролейбусом № 7, маршрутками № 20А, 3Б.

Вартість: безкоштовно.

Музей під землею

Одеські катакомби – одне з найбільш таємничих і загадкових місць в Україні. У селищі Нерубайське під Одесою під землею працює музей партизанської слави: захисники Одеси під час її окупації фашистськими військами жили в катакомбах. І звідти здійснювали вилазки – шкодили ворогам. У музеї ви дізнаєтеся про їхній подвиг, про побут, і про історію самих одеських катакомб, протяжність яких – 2500 кілометрів. В Одесі також організовують екскурсії в «дикі» катакомби. Але краще йти туди підготовленим, відвідавши спочатку музей. Адже під землею у людей нерідко починається паніка. Більш детально про катакомби читайте ТУТ.

Час роботи: з 9:00 до 16:00, крім понеділка.

Як дістатися: трасою Київ – Одеса до вказівника на Нерубайське, ходять маршрутки № 84, 87.

Вартість: вхідний квиток 6 грн, але пускають тільки з екскурсією (від 25 грн і вище), вартість якої залежить від кількості чоловік у групі. Замовити екскурсію можна ТУТ.

Підводний музей для дайверів

У селі Миколаївка Дніпропетровської області нещодавно відкрили музей, в який потрапити зможе далеко не кожен. Адже для цього слід пірнути на глибину від 10 до 48 метрів. Саме там, у затопленому кар'єрі, і знаходиться експозиція «для своїх» – для дайверів. Тут можна побачити затонулі «Запорожець» і «Жигулі», кабіну від КамАЗу, мотоцикл, автоцистерну, пивний кіоск та навіть розмальований автобус вагою в дві тонни – дайвери топили його за допомогою буксира і парашута.

Час роботи: за домовленістю з дніпропетровськими дайверами.

Як дістатися: від Миколаївки до Дніпропетровська близько 40 км, з автостанції ходить автобус.

Вартість: безкоштовно, умова – впевнене користування аквалангом.

На світі існує багато дивовижних речей, які варті того, щоб потрапити в музей. Не виключено, що незвичайний музей, про який ми не знаємо, вже відкрився і у вашому місті. Поділіться враженнями про нього з читачами.

Джерело: http://ua.igotoworld.com/ua/article/648_samye-neobychnye-muzei-ukrainy.htm

Коментарі

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, E-Mail, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці.Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.