Етнографічний музей Калущини

Етнографічний музей Калущини

06.09.2016 перегляди: 5108

В приміщенні ВПУ № 7, що по вулиціБ.Хмельницького,78 працює музей “Етнографічний музей Калущини". Він був відкритий 8 вересня 1994 року. Засновником і першим завідувачем музею був викладач училища Сердюк Валерій Петрович, який організував пошукову роботу учнів і викладачів училища упродовж багатьох років. Фонди музею зібрані стараннями учнів та викладачів училища. В музеї зібрано і систематизовано етнографічні колекції із речових пам’яток матеріальної культури Бойківщини і Прикарпаття XІX поч. XX ст.

В музеї створені тематичні експозиції традиційної культури Бойківщини, зокрема ужитково-побутові й мистецькі предмети XVIII-XX ст.

В експозиції представлено речові джерела, що відтворюють середовище проживання населення Бойківщини кінець ХІХ початок ХХ ст., його повсякденний побут, культурні смаки. Багатою є колекція вишивки, народного одягу, художнього ремесла.

                         Музей має такі експозиційні розділи:
                 • Народні промисли і ремесла. Гончарство. Ткацтво. Ковальство.
                 • Сільськогосподарські знаряддя праці.
                 • Житло. Інтер’єр хати кінець ХІХ початок ХХ ст..
Із пам’яток духовної культури цікавим є розділ “Сакральні пам’ятки Бойківщини, старовинні книги і т. ін. Тут представлені церковні старожитності ХVІІІ –ХХ ст.

При музеї діє громадська рада та колектив учнівських екскурсоводів. Керівник громадського музею Тимів Іван Миколайович.

Матеріали музею використовуються для написання курсових і дипломних робіт підготовки буклетів і путівників з етнографії Бойківщини, відкриті двері для відвідувачів. Згідно графіку роботи в музеї проводяться екскурсії. 
 
Тел. для довідок (03472) 6-18-32

Коментарі

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, E-Mail, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці.Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.