Поляк пролетів над зимовим Прикарпаттям на планері і показав світлини подорожі. ФОТО

Поляк пролетів над зимовим Прикарпаттям на планері і показав світлини подорожі. ФОТО

18.12.2017 перегляди: 376

Польський авіатор Себастян Кава пролетів над зимовими українськими Карпатами на своєму планері ASH 25. Під час польоту пілот зробив знімки гір з висоти і опублікував їх на особистому сайті, передає ЦТС.

Себастян Кава стартував на аеродромі Жерніца, за 50 км від українського кордону.

себа

В Україні він пролетів над гірськими масивами Горгани і Чорногора. Зокрема, покружляв над Піп Іваном, де розташована найвища абсерваторія “Білий слон”, збудована поляками. Також на фото радару з салону планера видно, що він летів поблизу Долини, Болехова, Брошнів-Осади, що на Івано-Франківщині.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пілот зізнався, що в більшості польоту побачити краєдиви Прикарпаття йому завадили густі хмари, інформує “Галка”.

Долетівши до румунського кордону, Кава був змушений повернути назад. У виконанні рейсу пілотові допомагали диспетчери Польського аеронавігаційного агентства (PAŻP), які перебували у Варшавському аеропорту імені Шопена. Планер виконував політ на висоті 6000-7000 метрів зі швидкістю в близько 200 кілометрів в годину. Після кружляння над українськими Карпатами, пілот повернувся до Польщі. В цілому Себастян Кава пролетів близько 750 км.

Складний, але красивий політ і чудовий подвиг. Перетин, довжиною понад 800 км в такий короткий світловий день та з прикордонними маневрами підтверджує великий потенціал цього місця. Можливо, цей політ стане невеликим внеском у відновлення позитивних відносин із сусідами, і ця краплина прискорить руйнування брам та стін архаїчної системи. Боже, нехай ці прекрасні гори з чудовими умовами для польоту, але поки що без планерів, стають доступними для інших пілотів, як колись ми розширили площу раю, що охоплює Бескиди, Татри, Фатри і Судети в цій частині Європи. Тоді ми також починали з поодиноких пізнавальних польотів та нитками формували міжнародну дружбу”, – написав Себастян на своєму сайті.

До слова, що поляку знадобилося три місяці для отримання дозволу від української влади на виконання  польоту над Карпатами. У переговорах були задіяні міністерства закордонних справ України та Польщі, польський посол в Україні, а також польський консул у Львові.

Двомісний планер ASH-25 був розроблений німецькою компанією Schleicher. Планер оснащений невеликим двигуном. У 1992 році французькі пілоти встановили рекорд, вони пролетіли на ASH-25 1 383 км.

 

Коментарі

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, E-Mail, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці.Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.