Подорожуйте Україною разом з компанією «Павлів і Ко»

10 пам’ятників, які варто побачити на власні очі

Є Україна туристична, про яку знають усі, і є та, про яку не знає майже ніхто. Приміром, у багатьох українців є фото з київським «Їжачком у тумані» або на «12-му стільці» в Одесі. Але є пам’ятники, про які відомо лише місцевим жителям та найзавзятішим мандрівникам.

27.01.2018 перегляди: 124

6 наймістичніших замків Західної України. ФОТО

6 наймістичніших замків Західної України. Моторошні історії кам’яних стін та загублених життів.

Містичний туризм стає популярнішим з кожним роком. Тих, які хочуть заглянути крізь шпарину потойбіччя, чи зустрітись віч-на-віч з давно померлою князівною, значно більше за тих, хто боїться прогулюватись будинками з привидами.

27.01.2018 перегляди: 22

Цікаві факти про Українські Карпати

Найвище розташований населений пункт – село Випчина Чернівецької області розташований на висоті 1100 м над р.м.

22.01.2018 перегляди: 44

10 українських музеїв просто неба, які варто відвідати взимку

Зима – чудова пора, щоб завітати в одне із старовинних українських сіл, де все виглядає так, як двісті років тому. Це скансени – живі музеї просто неба, яких в Україні налічується більше десятка.

Тут бережуть багатовікову спадщину традицій зимових календарних свят краю, джерел автентичного фольклору у йорданських піснях, колядках, щедрівках, у маланковому дійстві, танцях, народному музикуванні, костюмах, етнографічній атрибутиці, народних ремеслах…

22.01.2018 перегляди: 41

10 кращих парків України для прогулянок на вихідних

Якщо місто набридло, завжди можна з’їздити на день-два в один з найкрасивіших парків.

17.12.2017 перегляди: 229

10 мальовничих містечок Східної Галичини

Храмова архітектура; таємничі сакральні споруди; Фортеця кінця XIV — початку XVII століть; та мистецька загадка ПінзеляНа північ від Карпатських гір, у долинах річок Дністра, Західного Бугу і Сяну лежить мальовнича українська Галичина. Розшита намистами горобини і калини, окутана в тоненьку павутину струмочків та річок, вона потопає у багряно-зелених шовках полів, узлісь, пагорбів та долин. Чепурні села рум’яніють спілими яблуками та виноградом. А древні та сучасні містечка мріють під ласкавим сонцем, гріючи дахи колоритних будиночків, поміж якими гострими вежами тягнуться у небо годинникові ратуші. Бруківку на ринкових площах вже замітає почервоніле листя. Галичина проводжає осінь.

09.10.2017 перегляди: 538

Наддністрянська Швейцарія

Наддністрянська Швейцарія. Цікава історія села на ГороденківщиніЦе село на Городенківщині може похвалитися не лише Дністром, який біля Незвиська робить півколо, таку собі мальовничу підкову. Є тут і свої гори: Біла, Червона, Ксьондська. Тож місцеві люди кажуть, що у них Малі Карпати.

04.10.2017 перегляди: 576

20 місць в Україні, про які треба знати кожному туристу

З повсюдним проникненням інтернету інформація про багатства нашої України зростає і поширюється серед українців. Багато хто і досі не знає, які цікавинки у нас є: незвичні місця або нема кому піарити, або люди просто не уявляють, що з поїздок по Україні теж можна привезти безліч світлин для Інстаграму або показати родичам.

26.07.2017 перегляди: 1433

Дрогобицький солевиварювальний завод

Ще в добу Київської Русі (Х-ХIII ст.) Дрогобич був відомий як центр солеварної промисловості Прикарпаття і відігравав важливу роль в економічному і культурному житті західноукраїнських земель. Автор Києво-Печерського Патерика в 1097 році записав, що як тільки припинився довіз солі з Галицької і Перемишльської земель, то "не бисть солі по всій Руській землі". А дрогобицькі солеварні здавна були найбільшими в Перемишльському князівстві. Техніка солеварного виробництва тут досягла високого на свій час рівня. Недарма в Дрогобичі протягом багатьох віків, навіть у XVIII ст., продовжували виварювати сіль у кованих "черінях" і формувати її в конічні грудки (головажні, пізніше топки) за способом, що виник ще в часи Київської Русі.

12.03.2017 перегляди: 3978

Містичні древні святилища. 13 нерозгаданих культових комплексів, знайдених на території України

Забуті боги… Кам’яні ідоли, велетенські жертовники, дерев’яні статуї і химерні споруди. Колись люди вірили їм, жили ними. А потім забули, покинули. Піски часу засипали істини, релігії, і самих людей… Лише їхні сліди, залишені навічно на кам’яних тілах землі повертаються до нас, то тут, то там визираючи із недр древньої історії.

15.01.2017 перегляди: 4955

25 унікальних куточків України, створених природою та людиною

Для того, щоб зануритися в світ природних та архітектурних чудес, не обов'язково їхати кудись далеко. У нашій країні є сотні дивовижних пам'яток, створених людиною і природою. Більшість з них неймовірно красиві, інші - містично привабливі, треті - володіють багатющою історією. Ми підібрали для вас 25 найбільш унікальних з них.

12.01.2017 перегляди: 4805

Терношорське скельне святилище в Карпатах

Каміння було першим природним довговічним матеріалом, на якому люди почали вибивати найважливіші знання, а в стародавні часи вони були пов’язані з культом. Каміння зберігало інформацію впродовж сотень і тисяч років, воно стало своєрідним першим архівом в історії людства.Т радиція висікання на каменях сакральних символів і знаків була поширена в різних реґіонах планети і тривала від епохи палеоліту до середньовіччя. На сьогоднішній день культові камені в Україні загалом, і в Карпатах особливо, залишаються найменш вивченою групою пам’яток попри те, що їхнє обстеження почалося ще в ХІХст.

02.12.2016 перегляди: 5410

Топ-7 місць сили в Україні

Щоб потрапити в так звані місця сили, багато хто їде за тридев’ять земель — у Стоунхендж, на Тибет, до пірамід у Гізі, на острів Пасхи, Алтай і Байкал. Але мало хто знає, що отримувати енергію від природи чи космосу можна і набагато ближче — в Україні, де є, можливо, трохи менше розкручені, але відомі своїми чудесами енергетичні зони.

06.11.2016 перегляди: 5210

Tустань – наскельне місто-фортеця

Тустань — ранньосередньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХІІІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах) і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

23.10.2016 перегляди: 4934

40+ найгарніших водоспадів України (фото)

Наші водоспади не можуть похизуватися рекордною висотою або об’ємом падаючої води, а щоб дістатися до деяких, потрібно бути дуже рішуче налаштованим, але кожен з них вартий того.

10.10.2016 перегляди: 5445

Невідомі водойми України

Коли збираємося у подорож, нам все частіше хочеться відшукати незвідані місця, яких не торкнулася цивілізація. Хоча, під час планування відпочинку, перше, що спадає на думку, – це найбільш популярні курорти. Там завжди багатолюдно і часто не проштовхнутися. Приємно, що Україна все ще може похвалитися віддаленими куточками, надійно захованими від чужих очей, тому давайте помандруємо.

30.03.2016 перегляди: 11585

Подільські Товтри

Подільські Товтри – найбільший національний парк України і справжнє диво природи.

29.02.2016 перегляди: 10116

Палац графів Реїв

Мало хто знає, що в с. Приозерному Рогатинського району Івано-Франківської області стоїть палац ХVІІІ-ХІХ ст., що позитивно вражає своїм зовнішнім видом глядача.

10.02.2016 перегляди: 9799

Старунський грязьовий вулкан

Старунський грязьовий вулкан знаходиться в с. Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області. Геологічна пам’ятка природи - єдиний і унікальний не тільки у Карпатському регіоні, але й в світі. Своїм виникненням він зобов’язаний насамперед людям. Понад століття тому тут почали розробляти нафтові та озокеритні родовища. Ґрунтові води, насичені киснем, тепер проникають углиб землі на тисячу метрів, викликають окислення нафти, що й дає той приплив теплової енергії, яка живить вулкан.

27.01.2016 перегляди: 8865

Одеса – підземна

Якщо підняти Одесу, то під низом ми побачимо численні ходи на кілька тисяч кілометрів, які будуть радше нагадувати ходи великого мурашнику, ніж сліди розумної людської діяльності. У цих ходах, проводили свої обряди масони, проводили свої «схеми» контрабандисти і ховались від світла, чекаючи на ніч – злочинці. Тут ховались ті, хто шукав прихистку від того, хто правив нагорі.

24.12.2015 перегляди: 10492

Водоспади Карпат

Неймовірною красою та незбагненною потугою гірської стихії наділяють карпатські водоспади довкілля. Могутнім нестихаючим покликом лине їхній гуркіт на довгі відстані, справляючи на чужинців незабутнє враження, відлякує непрошених і заспокоює силою власної грандіозності втаємничених. Так, на тих, хто віднайшов сюди стежину, чекає неймовірне задоволення; і вже не відпустить їх вода, а то й поманить у глибочінь спіненої невідомості. Карпатські ріки утворили силою виснажливих і довгих пошукувань стихії низку прегарних водоспадів, далебі не таких високих, як у світі, зате не обділених красою. 

23.12.2015 перегляди: 12580

Загадкове Чуфут-Кале – місто-привид у горах Криму

Тут вже багато років ніхто не живе. Останні люди покинули місто ще вкінці позаминулого століття. Залишивши навічно безлюдними вулиці, свої кенаси і мавзолеї. Тепер у висічених в скелі домах хіба витають легенди та переказані з уст в уста історії. Про колишню могутність і велич печерного Чуфут-Кале – міста-фортеці, міста-темниці та міста скарбів. А ще – про дві найцінніших коштовності, заховані у надрах скель древнього Чуфут-Кале – воду і золото.

26.11.2015 перегляди: 10191

АНГЕЛІВСЬКА ДОМНИЦЯ

Доменна піч в урочищі «Ангелів», що на території Рожнятівського району Івано-Франківської області, – єдина в Україні пам’ятка старовинної культури виробництва ХІХ ст., що збережена у придатному для реставрації стані.

09.11.2015 перегляди: 10687

Урочище Прийма

Урочище Прийма, унікальне за своєю красою та історією, знаходиться за 2 км від м. Миколаєва Львівської області. За словами археологів, саме біля Миколаєва збереглися залишки давньоруського городища, зокрема його печери.

09.11.2015 перегляди: 10834

Топ-5 неповторних заповідників України

Важко жити в мегаполісі. Бетонні джунглі пожирають тебе день у день, а жалюгідні міські скверики тільки підкреслюють, що потрібно вирватися хоча б на вихідні. Але краще, звичайно, у відпустку.

04.11.2015 перегляди: 10599

11 найкрасивіших дендропарків України

Ми знаємо, що найкращий художник, скульптор і архітектор — це природа. Вона створює неймовірної краси ландшафти, фігури, форми і кольори. А ми можемо, оглядаючись на ці шедеври, створювати оазиси природи у себе вдома. І часто серед великих кам’яних міст вони — наче острівки гармонії та спокою, наче куточки земного раю, куди хочеться повертатись щоразу, аби почерпнути душевного спокою.

04.11.2015 перегляди: 10785

Скелі Довбуша

Скелі Довбуша — скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи. Розташована поблизу селаБубнища (Болехівська міськрадаІвано-Франківська область), в урочищі Бубнище, на території створеного 1996року Поляницького регіонального парку.

03.11.2015 перегляди: 11980